Ile płaci się za podróż z dzieckiem 0-2?

Opieka Okołoporodowa poleca

Wakacje z dzieckiem 0-2 to spore wyzwanie organizacyjne i logistyczne – należy dobrze zaplanować taką podróż, wybrać odpowiedni kurort i hotel posiadający udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Warto pamiętać, że cena wakacji z dzieckiem w wieku do 2 lat może być naprawdę różna – niektóre biura podróży oferują takim maluchom darmowy pobyt, inne pobierają symboliczną opłatę, a jeszcze inne – naliczają rabaty różnej wysokości.

Rodzice najczęściej planują swoje pierwsze wakacje z dzieckiem, gdy maluch kończy 4-5 miesięcy – dziecko jest już wówczas przystosowane do życia poza organizmem matki, zaczyna odkrywać świat, jest towarzyskie, zaczyna gaworzyć. Wszystko to sprawia, że organizacja wakacji z maluchem staje się prostsza, choć oczywiście pod pewnymi względami nadal jest wymagająca.

ZOBACZ CENY takich wyjazdów z rabatami dla dzieci: www.fostertravel.pl/dla-rodzin-z-dziecmi/

Urlop z małym dzieckiem – do około 2. roku życia – najlepiej zaplanować w cichym, spokojnym miejscu, z dala od hałaśliwych kurortów, nocnych klubów i dyskotek. Z drugiej strony, odradza się miejsca na zupełnym odludziu, skąd daleko jest do supermarketu, apteki czy szpitala. Dla wygody rodziców na wakacje z dzieckiem najlepiej wybrać hotel z windą i co najmniej z czterema gwiazdkami – głównie ze względu na komfort i czystość pokoi. Ważny jest również termin wczasów – rodzicom z małym dzieckiem, które nie podlega jeszcze obowiązkowi edukacyjnemu, poleca się wyjazd na początku lub pod koniec sezonu letniego. Wówczas nawet w ciepłych krajach temperatury nie są skrajnie wysokie, a w hotelach jest mniej tłoczno. Pozostaje jeszcze kwestia ceny…

Wakacje z dzieckiem 0-2 – ile trzeba zapłacić?

Cena urlopu z dzieckiem w wieku 0-2 zależy od naprawdę wielu kwestii – dokładnego wieku dziecka, kierunku i terminu wakacji, a także polityki prowadzonej przez konkretne hotele, biura podróży, a nawet linie lotnicze. Bywa tak, że w okresie poza szczytem sezonu, gdy obłożenie w hotelach jest mniejsze, pobyt rocznego dziecka będzie darmowy. Są biura podróży, które oferują dzieciom w tym samym wieku darmowe wakacje, bez względu na termin wyjazdu. W innych – dzieciom do 2. roku życia naliczane są rabaty, sięgające nawet kilkudziesięciu procent wyjściowej ceny wycieczki. Najlepiej pokazać to na kilku przykładach.

  • Turcja wakacje z dzieckiem 0-2 – ceny
     

Turcja jest najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem Polaków, a wśród rodzin z dziećmi dobrymi opiniami może pochwalić się pięciogwiazdkowy hotel Club Konakli, gdzie rodzice najmłodszych maluchów mogą liczyć m.in. na brodzik, łóżeczko dziecięce w pokoju oraz krzesełka do karmienia w restauracji. Tygodniowy pobyt w hotelu na początku czerwca w formule all inclusive to koszt 2258 zł od osoby – jeśli wakacje zarezerwuje rodzina 2+1 z dzieckiem do 1. roku życia, zapłacić za nie trzeba 4516 zł, a to oznacza, że pobyt dziecka jest całkowicie darmowy.

  • Grecja wakacje z dzieckiem 0-2 – ile kosztują?
     

Inny popularny kierunek na rodzinne wczasy to Grecja – rodzice z małymi dziećmi chętnie wybierają na wypoczynek czterogwiazdkowy Mediterraneo na Krecie, największej z greckich wysp. Jest tam płytki brodzik dla maluchów, można również poprosić o łóżeczko dziecięce w pokoju. I tak za tygodniowy pobyt w hotelu Mediterraneo na początku czerwca, także w formule all inclusive, trzeba zapłacić 2529 zł za osobę. Gdy na urlop wyjeżdża rodzina 2+1 z rocznym dzieckiem, wczasy kosztują łącznie 5518 zł, co oznacza, że wypoczynek malucha kosztuje 460 zł. Choć w ofercie nie podano, skąd akurat taka cena za dziecko, to można przypuszczać, że jest to głównie koszt obowiązkowego ubezpieczenia oraz niewielka prowizja.

  • Wakacje w Egipcie z dzieckiem 0-2 – koszty
     

W maju, czerwcu, wrześniu i październiku ciekawym kierunkiem na wakacje z dzieckiem może być również Egipt – przy czym, jak wspomniano, warto zdecydować się na hotel renomowanej sieci, z pięcioma gwiazdkami. Jako przykład można podać bardzo luksusowy, działający zgodnie z najwyższymi standardami pięciogwiazdkowy hotel Sheraton Soma Bay Resort w Hurghadzie. W jego ofercie znajduje się brodzik, mini klub dla dzieci, specjalne menu dziecięce oraz bezpłatne łóżeczka dla maluchów w pokojach. Tygodniowe wakacje w hotelu Sheraton Soma Bay Resort na początku czerwca kosztują 3635 zł od osoby. Jeśli na urlop wybierze się tam rodzina 2+1 z dwuletnim dzieckiem, całość wypoczynku będzie kosztować 9284 zł, a to oznacza, że za dziecko trzeba zapłacić 2014 zł. W tym wypadku wydatek będzie więc już większy.

Jak widać, pobyt dziecka w wieku do dwóch lat w hotelu może być zupełnie darmowy, może też wiązać się z mniejszymi bądź większymi kosztami. Dlatego warto porównywać oferty (np. w specjalistycznych portalach turystycznych), ale jednocześnie pamiętać, że nie wolno oszczędzać na bezpieczeństwie malucha – czasem lepiej wybrać hotel droższy, ale taki, który ma doskonałe opinie dotyczące czystości czy jakości wyżywienia. Tylko wtedy rodzinne wakacje pod słońcem będą w pełni udane.

Przypisy