Autor: Redakcja

 
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ostatni miesiąc na zgłaszanie położnych do konkursu Położna na medal

Wrzesień to ostatni miesiąc, w którym matki, kobiety w ciąży i ich bliscy mogą zgłaszać położne do kolejnej, 9. już edycji ogólnopolskiego konkursu Położna na medal. Do udziału w plebiscycie mogą się zgłaszać również same położne. Równolegle z etapem zbierania nominacji trwa etap głosowania na położne, które już zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami plebiscytu i kampanii społeczno-edukacyjnej Położna na medal są: Zakłady Farmaceutyczne UNIA i AMA Akademia Malucha Alantan.

Czytaj więcej

Dobra mama - dobry tata

Radzi położna Katarzyna Janik, ambasadorka kampanii Położna na medal

Czytaj więcej

Zacznij od jelit! 5 sposobów na dobre samopoczucie wiosną

Wiosna to okres, który w każdym budzi nową energię i chęć do działania. Dlatego właśnie w tym czasie chcemy czuć się szczególnie komfortowo – lekko i pięknie. A kluczem do niczym nieskrępowanego i dobrego samopoczucia są zadbane i zdrowe jelita. Ekspert-dietetyk podpowiada pięć prostych do wdrożenia kroków, dzięki którym w pełni wykorzystasz każdy wiosenny dzień!

Czytaj więcej

Profilaktyka unikania bólu w trakcie zmiany opatrunku.

Skóra uznawana za największy organ w organizmie człowieka pełni jedną z ważniejszych ról – stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, zapobiega wnikaniu mikroorganizmów i odpowiada za termoregulację. Niestety, sama bywa wrażliwa na działanie tych czynników i zdarza się, że ulega uszkodzeniom, które należy zabezpieczyć odpowiednim opatrunkiem. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku skóry noworodków i niemowląt, w tym urodzonych przedwcześnie, u których nie jest w pełni wykształcona.  W trakcie licznych badań potwierdzono, że odklejaniu opatrunku najmłodszych dosyć często towarzyszy tzw. ból proceduralny, którego nasilenie można określić stosując np. skalę FLACC. Jest on odczuwalny również u pacjentów cierpiących na różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne jak pęcherzowe odklejanie naskórka. Obecnie mamy możliwości zredukować ból towarzyszący zmianie opatrunków przy użyciu odpowiedniego preparatu ułatwiającego usuwanie plastra.

Czytaj więcej