Autor: Redakcja

 
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Ząbkowanie u dzieci: sposoby naszych mam, które przynosiły ulgę niemowlakowi

Wyżynanie zębów mlecznych może być bardzo bolesne, przez co niemowlę staje się płaczliwe, ma problemy ze snem czy jedzeniem. Choć etap ten jest trudny zarówno dla maluszka, jak i dla rodziców, istnieją sposoby, aby nieco złagodzić ból. Oto te nowoczesne, jak i te mniej znane, które stosowały nasze mamy.

Czytaj więcej

Ostatni miesiąc na zgłaszanie położnych do konkursu Położna na medal

Wrzesień to ostatni miesiąc, w którym matki, kobiety w ciąży i ich bliscy mogą zgłaszać położne do kolejnej, 9. już edycji ogólnopolskiego konkursu Położna na medal. Do udziału w plebiscycie mogą się zgłaszać również same położne. Równolegle z etapem zbierania nominacji trwa etap głosowania na położne, które już zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami plebiscytu i kampanii społeczno-edukacyjnej Położna na medal są: Zakłady Farmaceutyczne UNIA i AMA Akademia Malucha Alantan.

Czytaj więcej

Dobra mama - dobry tata

Radzi położna Katarzyna Janik, ambasadorka kampanii Położna na medal

Czytaj więcej

Zacznij od jelit! 5 sposobów na dobre samopoczucie wiosną

Wiosna to okres, który w każdym budzi nową energię i chęć do działania. Dlatego właśnie w tym czasie chcemy czuć się szczególnie komfortowo – lekko i pięknie. A kluczem do niczym nieskrępowanego i dobrego samopoczucia są zadbane i zdrowe jelita. Ekspert-dietetyk podpowiada pięć prostych do wdrożenia kroków, dzięki którym w pełni wykorzystasz każdy wiosenny dzień!

Czytaj więcej

Profilaktyka unikania bólu w trakcie zmiany opatrunku.

Skóra uznawana za największy organ w organizmie człowieka pełni jedną z ważniejszych ról – stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi, zapobiega wnikaniu mikroorganizmów i odpowiada za termoregulację. Niestety, sama bywa wrażliwa na działanie tych czynników i zdarza się, że ulega uszkodzeniom, które należy zabezpieczyć odpowiednim opatrunkiem. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku skóry noworodków i niemowląt, w tym urodzonych przedwcześnie, u których nie jest w pełni wykształcona.  W trakcie licznych badań potwierdzono, że odklejaniu opatrunku najmłodszych dosyć często towarzyszy tzw. ból proceduralny, którego nasilenie można określić stosując np. skalę FLACC. Jest on odczuwalny również u pacjentów cierpiących na różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne jak pęcherzowe odklejanie naskórka. Obecnie mamy możliwości zredukować ból towarzyszący zmianie opatrunków przy użyciu odpowiedniego preparatu ułatwiającego usuwanie plastra.

Czytaj więcej