Autor: Agnieszka Wianecka

Mgr; Dietetyk kliniczny i sportowy, edukator żywieniowy. Specjalizuje się we wspieraniu żywieniowym chorób tarczycy, chorób metabolicznych (m.in. cukrzycy), kobiet w ciąży i karmiących oraz sportowców

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Wpływ bifidobakterii na prawidłowy rozwój mikrobioty jelitowej u dzieci

Na wstępie warto wyjaśnić, czym jest wspomniana mikrobiota – wcześniej nazywana „mikroflorą jelitową”. Jest to zespół mikroorganizmów zasiedlających organizm człowieka, w tym głównie przewód pokarmowy. Do tego ekosystemu należą przede wszystkim bakterie, ale również wirusy oraz organizmy eukariotyczne (posiadające jądro komórkowe).

Czytaj więcej

DHA w ciąży i laktacji - Wpływ na rozwój dziecka i zdrowie matki

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe (PUFA) charakteryzują się wieloma właściwościami pro- zdrowotnymi, a ich spożywanie jest korzystne na wszystkich etapach naszego życia.

Czytaj więcej

Nie liczy się ilość, ale przede wszystkim jakość! Zapotrzebowanie w trakcie ciąży oraz laktacji

Odpowiednia dieta i suplementacja w trakcie ciąży oraz laktacji może wspomóc prawidłowy rozwój płodu oraz niemowlęcia. Choć wiele osób bagatelizuje znaczenie jedzenia w kontekście zdrowia, coraz więcej badań naukowych wskazuje, że niedobory pokarmowe lub nadmierna podaż energii w tym newralgicznym czasie mogą się wiązać z niebezpiecznymi konsekwencjami zdrowotnymi zarówno dla kobiety, jak i dziecka. W tym artykule podzielimy się poradami, jak powinna wyglądać dieta i na co zwracać uwagę przy bilansowaniu jadłospisu oraz dobierania suplementów.

Czytaj więcej