Autor: Agnieszka Mińko

Położna z wieloletnim stażem, specjalistka pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, Międzynarodowy Dyplomowany Konsultant Laktacyjny, ambasadorka kampanii „Położna na medal” 2016

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Zastosowanie naturalnych składników (bromelaina, lecytyna, probiotyk) jako uzupełnienie postępowania w przypadku zaburzeń przepływu mleka przez gruczoł piersiowy w okresie laktacji – badanie pilotażowe

Mleko kobiece jest optymalnym źródłem pożywienia dla niemowląt, rekomendowanym przez wiele towarzystw naukowych [1]. Zaspokaja ono wszystkie potrzeby żywieniowe dziecka urodzonego w terminie do około 6. miesiąca życia. Uzupełniające karmienie piersią do 2. roku życia, zaopatruje dziecko w składniki odżywcze oraz wykazuje wiele korzyści zarówno dla dziecka, jak i matki.

Czytaj więcej

Nieżyt nosa u niemowląt – z czego wynika i jak sobie z nim radzić

Katar u noworodka, niemowlaka jest najczęściej bardzo dużym problemem. Nie tylko dla rodziców, którzy się martwią, czy to „tylko mały katar”, czy poważniejszy problem, ale i dla dziecka, zwłaszcza noworodka czy niemowlaka, ponieważ dzieci w tym wieku nie potrafią oddychać inaczej niż torem nosowym.

Czytaj więcej

Aspirator do nosa dziecka - Wskazówki położnej

Oddech – od niego wszystko się zaczyna. Banalna sprawa – wdech, pęcherzyki płucne rozprężają się, zwiększając swoją objętość, klatka piersiowa unosi się, przepona i inne mięśnie odpowiedzialne za wdech wspierają ten proces. Pauza i wydech. Prawidłowy oddech odbywa się przez nos przy zamkniętych ustach.

Czytaj więcej

Dolegliwości intymne podczas karmienia piersią - Jak pomóc pacjentce?

Ciąża, czas rozwoju i dojrzewania płodu trwa zwykle średnio 40 tygodni. Jej zakończeniem jest poród. Poród bez względu na rodzaj, naturalny czy cięcie cesarskie, to trudny fizycznie czas dla kobiety, zwieńczony jednak szczęściem, radością i spełnieniem. Po chwilach pełnych uniesień nadchodzi jednak nieuchronnie rutyna połogu, czasu często równie trudnego dla młodej mamy.

Czytaj więcej