Brak wyników

Aktualności

22 grudnia 2022

Położna Dorota Kuca z Tychów została Laureatką pierwszej polskiej edycji WaterWipes™ Pure Foundation Fund

0 157

Pierwsza polska edycja programu stypendialnego WaterWipes™ Pure Foundation Fund dobiegła końca. W ramach plebiscytu, którego celem jest docenienie i nagrodzenie pracowników ochrony zdrowia wspierających kobiety podczas ciąży, porodu czy w okresie poporodowym wyłoniono laureatkę – położną Dorotę Kucę z Tychów.

Pierwsza polska edycja WaterWipes™ Pure Fundation Fund

WaterWipes™ Pure Foundation Fund to międzynarodowy program stypendialny, który działa od 2020 roku i jest kierowany do osób pracujących w sektorze medycznym. Program dotychczas realizowany w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Australii, Nowej Zelandii czy krajach Ameryki Łacińskiej, w tym roku odbył się również w Polsce.

REKLAMA

W ramach polskiej edycji, od września do listopada br. mamy dzieliły się swoimi historiami o profesjonalnej i wyróżniającej się opiece położnych. Spośród poruszających zgłoszeń, jury konkursu wybrało najlepszą położną. Zwyciężczynią została położna Dorota Kuca z Tychów, nominowana przez panią Anię, która podzieliła się historią o opiece położnej nad nią i jej synkiem z wrodzoną wadą serca.

Dorota Kuca, laureatka 1. polskiej edycji WaterWipes™ Pure Foundation Fund obecnie pracuje w NZOZ Opieka Rodziny w Tychach, gdzie prowadzi zajęcia w szkole rodzenia dla kobiet po 21 tygodniu ciąży. Zajęcia prowadzone przez położną obejmują zarówno ćwiczenia warsztatowe, wykłady tematyczne oraz spotkania w grupie ze specjalistami. Pani Dorota opiekuję się także kobietami w trakcie połogu i noworodkami do 6 tygodnia życia. Jako Certyfikowany Doradca Laktacyjny, położna wspiera mamy w pielęgnacji, a także w laktacji.

Położna Dorota Kuca opowiada o tym, co najbardziej ceni w zawodzie położnej i czym kieruje się podczas pracy z pacjentkami. 

„To co najbardziej doceniam w pracy, to ta całkowita samodzielność, która jest w zawodzie położnej. Pracuję w środowisku sama, podejmuję decyzję samodzielnie, doradzam mamom wskazując im drogę wyboru zarówno w laktacji, jak i w pielęgnacji. Umiejętność słuchania pozwala mi na wgłębienie się w problemy mam i próbę ich rozwiązania. Kieruję się zasadą wysłuchaj, wskaż drogę, nie narzucaj, nie oceniaj."

Caren Soares Mariano, Brand Acceleration Manager Europe w WaterWipes dodaje:

„Historie, które wpłynęły do nas podczas trwania plebiscytu pokazują, jak ważna jest opieka położnej przed narodzinami, w trakcie porodu i w pierwszych miesiącach życia maluszka, oraz jak ogromnym wsparciem położne są dla rodzin. Mamy nadzieję, że program WaterWipes™ Pure Foundation Fund przyczyni się do podkreślenia istotnej roli położnych w całym systemie opieki nad mamą i dzieckiem.”

W ramach programu stypendialnego laureatka stypendium otrzymała jednorazowe stypendium w wysokości 4.000 złotych, dyplom, statuetkę, a także zapas chusteczek marki WaterWipes. Dofinansowanie w tej samej kwocie otrzymała również wskazana przez położną placówka medyczna - Szpital Megrez w Tychach. Wyróżnione zostały również mamy, które podzieliły się swoimi historiami – dziesięć z nich otrzymało zestawy chusteczek WaterWipes.

Przypisy